Drodzy Pielgrzymi! Serdecznie zapraszamy Was do udziału w anonimowym badaniu naukowym poświęconym Camino de Santiago. Badanie prowadzone jest przez dr. Franciszka Mroza z Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (Instytut Zarządzania i Spraw Społecznych, Katedra Turystyki i Badań Regionalnych, Zespół Badawczy „Europejskie Szlaki Kulturowe. Przestrzeń i historia”).
Czytaj dalej „Weź udział w badaniu naukowym o Camino! Twoje doświadczenie ma znaczenie”Zapraszamy do udziału w ankiecie
W ramach prac Pracowni Szlaku św. Jakuba działającej przy Wydziale Teologicznym UMK realizowany jest program badawczy dotyczący relacji pomiędzy hierarchią Kościoła w Polsce a pielgrzymowaniem jakubowym. Ankieta skierowana jest do polskich kapłanów, którzy choć raz pielgrzymowali do Santiago de Compostela – pieszo, rowerem, indywidualnie lub grupowo.
Czytaj dalej „Zapraszamy do udziału w ankiecie”Przedstawiciele Rady KEP i akcji odwiedzili Santiago de Compostela
Przedstawiciele Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Turystyki i Pielgrzymek, na czele z jej przewodniczącym bp. Piotrem Przyborkiem, odwiedzili Santiago de Compostela w Hiszpanii, gdzie spotkali się z abp. Francisco José Prieto Fernandezem oraz z przedstawicielami duchowieństwa i władz regionalnych odpowiedzialnymi za Szlak św. Jakuba.
Czytaj dalej „Przedstawiciele Rady KEP i akcji odwiedzili Santiago de Compostela”